Rahvusvaheline kinnisvarakonverents

Neliteist järjestikust aastat on Corpore Konverentsid koostöös kinnisvaraliitudega korraldanud Eesti suurimat kinnisvarakonverentsi, eesmärgiga pakkuda värskeid mõtteid, uusi visioone, vahetada kogemusi ja informatsiooni.

Konverentsile on oodatud nii kõik kinnisvarasektoris tegutsevate ettevõtete ja organisatsioonide juhid ja spetsialistid kui ka muidu valdkonnast huvitatud inimesed.

Kinnisvarakonverentsi korraldavad Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liit, Eesti Kinnisvara Hindajate Ühing, Eesti Kinnisvarafirmade Liit, Eesti Kinnisvaramaaklerite Koda ja Corpore Konverentsid.

  • Toimumisaeg: 10.11.2016
  • Asukoht: Kumu auditoorium, Tallinn
  • Korraldaja: EKHHL, EKHÜ, EKFL, EKMK, Corpore Konverentsid

Pöördumine

Hea kinnisvarahuviline,

Olete oodatud osalema 10. novembril 2016. aastal Tallinnas Kumu auditooriumis toimuvale Eesti Kinnisvara Haldajate ja Hooldajate Liidu (EKHHL), Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingu (EKHÜ), Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) ja Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja (EKMK) korraldatavale viieteistkümnendale rahvusvahelisele kinnisvarakonverentsile KINNISVARA 2016.

Neliteist aastat järjest on kinnisvaraliidud korraldanud Baltikumi suurimat ja vanimat kinnisvarakonverentsi, eesmärgiga ühendada kõiki kinnisvarasektoris tegutsevaid firmasid, organisatsioone ning inimesi, et pakkuda uusi visioone, vahetada kogemusi ja informatsiooni. Soovime ka sel juubeliaastal pakkuda Teile parimat programmi, palju huvitavaid esinejaid, aktuaalseid ja põnevaid teemasid ning vahendada kasulikke kontakte eesmärgiga pakkuda Teie igapäevategevusele lisaväärtust.

Hea on tõdeda, et 2016 aasta kujuneb kinnisvarasektori jaoks veelgi edukamaks kui möödunud aasta. Kraanad on püsti ning ehitatakse ja arendatakse aktiivselt nii elukondlikus- kui ka ärikinnisvarasektoris. Kaubanduskinnisvara arendustel ja juurdeeitustel on ka hoog sees. Vahendusfirmasid tuleb aina juurde ning olemasolevad otsivad aktiivselt juurde maaklereid. Hindajatel ja haldajatel on samuti tööpõld lai. Pankade laenuportfellide mahud on tõusuteel, intressid madalad ning investorite huvi regiooni vastu on tõusnud. Tehingute arvud löövad rekordeid.

Uute korterite osakaal Tallinna korteriturul on tormiliselt kasvanud. Kui veel 2014 moodustasid uued arendused korterite kogumüügist ca 14%, siis 2015 toimus hüpe juba 22% juurde ning käesoleval aastal ületab uute korterite osakaal rohkem kui veerandi kogu Tallinna korterite müügist. Uute eluasemete osakaalu tõus on veelgi muljetavaldavam seetõttu, et kogu turu müügimahud on olnud pidevas tõusus, mistõttu müüdi 2015 aastal uusi kortereid koguni 80% rohkem kui aasta varem ning kiirelt kerkinud baasilt suudetakse käesoleval aastal näidata veel ligi 30%-list kasvu.

Kiirest kasvust hoolimata on pealinna arendusturg äärmiselt konkurentsitihe ning ühelgi turuosalisel pole õnnestunud saavutada domineerivat rolli. Kümme Tallinna suuremat kinnisvaraarendajat suudavad kokku katta vaid 50% turu mahust, ülejäänu moodustavad üksikute projektide tegijad. See hoiab marginaalid madalal, riskid kontrolli all ning hinnataseme ostjate jaoks mõistlikul tasemel.

Tundub, et kõigil läheb hästi ja kõik on õnnelikud – see sunnib paratamatult küsima „Kas buum tuleb“? Et kõikidest märkidest õieti aru saada, siis analüüsimegi tänavusel konverentsil põhjalikult nii äri-, elukondliku-, kaubanduskinnisvara, ehitus- kui ka investeeringute ja finantssektori het­keseisu ja lähituleviku arenguid.

Ootame Teie aktiiv­set osavõttu ning sisukaid diskussioone. Oleme veendunud, et konverentsil saadud kogemused ja kontaktidevõrk aitavad teil igapäevatöös edukamad olla.

Konverentsil kuulutatakse välja Kinnisvara Guru 2016 ning kinnisvaraliidud jagavaid aastaauhindasid.

Peatse kohtumiseni!

Lugupidamisega,                                            Lugupidamisega,

Jüri Kröönström                                            Monica Meldo
Juhatuse esimees                                          Juhatuse liige
EKHHL                                                           EKHÜ

Tõnis Rüütel                                                   Tanel Olek
Tegevdirektor                                                Juhatuse liige
EKFL                                                               EKMK

Üldinformatsioon

TEEMA

Kas buum tuleb?

TOIMUMISE AEG

10. november 2016 kell 10.00 – 17.30

TOIMUMISE KOHT

Kumu auditoorium, Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

 AJAKAVA      

09.00–10.00 Registreerimine ja hommikukohv

10.00–17.30 Konverents

EESMÄRK

Konverentsi eesmärk on ühendada kõiki kinnisvarasektoris tegutsevaid firmasid, organisatsioone ning inimesi, et pakkuda uusi visioone, vahetada kogemusi ja informatsiooni.

OSAVÕTUMAKS

270 eur + km

SOODUSHIND

Juhul, kui firmast osaleb 2 inimest, on osavõtutasu 240 eur + km inimese kohta; kui firmast osaleb 3-4 inimest, on osavõtutasu 210 eur + km inimese kohta; kui firmast osaleb 5 või enam inimest, on osavõtutasu 190 eur + km inimese kohta.

Kõigi osalejate vahel loosime välja luksusliku kruiisi kahele Stockholmi – De Luxe kajutid koos erihommikusöökidega a la carte restoranis – Tallink Grupi poolt.

OSAVÕTUMAKS SISALDAB

ühe konverentsipäeva
konverentsimaterjalid
lõunasöögi
kohvipausid

KORRALDAJAD

EKHHL, EKHÜ, EKFL, EKMK, Corpore Konverentsid

KOOSTÖÖPARTNERID

SEB Pank, BPT Real Estate, Colliers International, East Capital, Technopolis Ülemiste, Advokaadibüroo COBALT, Baltic Horizon fond, Laulasmaa SPA, Eesti Päevaleht

SIHTGRUPP

Konverentsile on oodatud nii kinnisvara investorid, ettevõtjad, arendajad, haldajad, hooldajad, hindajad, maaklerid, ehitajad, arhitektid, analüütikud kui ka riigiametnikud ning finantssektoris töötavad tipp – ja keskastmejuhid. Samuti on oodatud kõik, kes antud teema osas huvi tunnevad ja diskussioonis kaasa soovivad rääkida.

REGISTREERIMINE

Palun täitke elektrooniline registreerimisvorm koduleheküljel www.corpore.ee Paberkujul registreerimisvormi võite faksida numbrile 666 0611 või saata informatsiooni e-posti aadressile meelis.kopli@corpore.ee
REGISTREERIMISE TÄHTAEG

Viimane registreerimise tähtaeg on 04.11.2016

TASUMINE

Konverentsile registreerunutele väljastab arve Corpore Konverentsid OÜ.

LOOBUMINE

Kirjaliku loobumise puhul tagastatakse 50% osavõtutasust. Osavõtumaksu ei tagastata, kui loobutakse pärast 04.11.2016.

TÖÖKEEL

Eesti ja inglise keel (sünkroontõlge eesti-inglise-eesti)

LISAINFORMATSIOON

telefon: (+372) 666 0605 www.corpore.ee

Programm

XV rahvusvaheline kinnisvarakonverents 2016

10. november 2016 Kumu auditoorium, Tallinn

Üldteema: „Kas BUUM tuleb?“

PROGRAMM

I Sessioon:

Moderaatorid: Monica Meldo (EKHÜ), Tõnis Rüütel (EKFL), Jüri Kröönström (EKHHL), Tanel Olek (EKMK)

9.00–10.00 Osalejate registreerimine, hommikukohv

10.00-10.15 Avasõnad

Ardo Hansson, Eesti Panga president

10.15-10.45 Teema kookõlastamisel

Håkan Frisén, SEB Grupi ettevõtete panganduse valdkonna majandusprognoosi juht (Head of Economic Forecasting at SEB)

10.45-11.15 Teema kooskõlastamisel

Damian Harrington, Colliers International EMEA (Europe, Middle-East, Africa) uuringute (analüüsi) juht (Director | Head of EMEA Research, Colliers International | United Kingdom)

11.15-11.45 Global Real Estate Trends – Focus on UK, Nordics and the Baltics
Andrew Smith, Catella AB partner

11.45-12.00 Kuulutatakse välja Kinnisvara Guru 2016 ning kinnisvaraliitude aasta aunimetuste väljakuulutamine

12.00-13.00 Lõuna

II Sessioon:

13.00-13.45 Ärikinnisvarateemaline diskussioonipaneel: „Baltikumi ärikinnisvaraturg 2017 – missugused on klientide ootused?“

Paneeli juht: Arle Mölder, Novira Capital juhtivpartner

Paneelis osalejad: Marko Kull, Capital Mill, partner; Margus Tinno, MRICS, Colliers International Eesti, partner; Neringa Rastenyte, NEWSEC Baltics kinnisvaramüügiosakonna juht, Toomas Aak, ELL Kinnisvara juhatuse esimees

13.45-14.30 Elukondliku kinnisvaraturu teemaline diskussioonipaneel: „Vahendustegevuse tänapäev ja tulevik – kuidas ja kas tehnoloogia areng hakkab mõjutama sektorit?“

Paneeli juht: Ain Kivisaar, Metro Capital partner

Paneelis osalejad: Mika Sucksdorff, Uus Maa Kinnisvarabüroo partner; Timo Riismaa, Bonava Eesti tegevdirektor; Tanel Tarum, 1Partner Kinnisvara partner; Robert Laud, Endover Kinnisvara tegevjuht

14.30-15.15 Kinnisvarainvesteeringute teemaline diskussioonipaneel: „Mida investor ostab?“

Paneeli juht: Indrek Hääl, BPT Real Estate juhatuse esimees

Paneelis osalejad: Tarmo Karotam, Baltic Horizon Fund, juhatuse esimees; Viljar Arakas, Eften Capitali juhatuse esimees; Roberto de Silvestri, Colonna Kinnisvara juhatuse liige; Madis Raidma, East Capital Real Estate juhatuse esimees

15.15-15.45 Kohvipaus

15.45-16.30 Ehitusturu teemaline diskussioonipaneel: „Innovatsioon ehituses?

Paneeli juht: Ilmar Link, Teede Projektijuhtimise AS juhatuse esimees

Paneelis osalejad: Keit Paal, Merko Ehitus Eesti üldehituse juht; Raivo Rand, Ehitusfirma Rand & Tuulberg nõukogu liige; Andres Aavik, LIVEN partner; Urmas Somelar, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees

16.30-17.15 Kaubanduskinnisvara teemaline diskussioonipaneel: „Kaubanduskeskused versus online kaubandus – trendid ja valikud tulevikus?“

Paneeli juht: Hindrek Leppsalu, Tähesaju City juhatuse liige

Paneelis osalejad: Guido Pärnits, Ülemiste Keskuse direktor; Allan Remmelkoor, AS Pro Kapital Grupp juhatuse liige; Mati Pops, Citycon Oyj, Baltikumi ja Taani regiooni kommertsjuht; Erkki Laugus, Kaubamaja AS juhatuse liige (kooskõlastamisel); Kadi Tamkõrv, Omniva juhtkonna liige, haldus- ja tugiteenuste valdkonna juht

17.15-17.30 Konverentsi päeva kokkuvõte ja loosimine

  • Korraldajatel on õigus teha kavas muudatusi
  • Sünkroontõlge inglise-eesti-inglise keeles