Konverents “Põllumees kui tippjuht” 2017

Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool koostöös Corpore Konverentsidega on korraldanud konverentsi “Põllumees kui tippjuht” juba aastast 2006.

Konverents „Põllumees kui tippjuht“ kutsub igal varakevadel Olustveresse kokku Eesti põllumajanduse tipptegijad, et vahetada kogemusi, arutleda põllumajanduses toimuva üle ning rääkida laiemalt nii ettevõtluses, majanduses, ühiskonnas kui ka keskkonnas toimuvast.

Samuti annavad korraldajad igal aastal välja tiitli „Aasta põllumajandussektori tippjuht“.

  • Toimumisaeg: 24.03.2017
  • Asukoht: Olustvere loss
  • Korraldajad: Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskool ja Corpore Konverentsid
160 EUR+KM

Pöördumine

Tere tulemast osalema 24. märtsil 2017 Olustvere lossis toimuvale XII konverentsile “Põllumees kui tippjuht 2017”.

Meil on heameel teatada, et tänavune konverents toimub juba kaheteistkümnedat korda. Soovime tänada kõiki, kes Te olete varasematel aastatel osalenud, sest ainult tänu Teile on see traditsioon püsinud. Oleme tänulikud toetajatele, kes on aidanud kaasa konverentsi kõrgetasemelisele õnnestumisele.

Traditsiooniks muutunud konverentsi peaeesmärk on koondada kord aastas Eesti põllumajandussektoris töötavad tippjuhid, ettevõtete omanikud ja investorid Olustvere lossi, et pakkuda mõtlemisainet ja uusi visioone, mida tutvustavad erinevates valdkondades tegutsevad mõjukad inimesed ning tunnustatud spetsialistid. Võib julgelt tõdeda, et see on Eesti põllumajandussektoris üks väärikamaid ja oodatumaid konverentse, mille kvoorum on väga esinduslik.

Konverentsi korraldajad on ka sel aastal valinud programmi aktuaalseid ja silmaringi laiendavaid teemasid. Räägime põhjalikult põllumajanduses toimuvast ning arutleme uute võimaluste üle; vaatleme majanduse hetkeseisu ning prognoosime tulevikku. Majandusteemade taustal analüüsime panganduse olukorda ning üritame leida vastuseid küsimustele, kuidas pangad saaksid põllumeestele kasulikud olla.

Põllumajanduse heitlikust hetkeolukorrast tulenevalt räägime põhjalikult ekspordist ja siseturu vajadustest; üle ega ümber ei saa ka julgeoleku- ja kaitsepoliitika teemadast, kus Kaitseväe juhataja asetäitja esitab oma nägemuse Eesti positsioonist tänapäeva maailma julgeolekuolukorras.

Nii headel kui ka halbadel aegadel on alati aktuaalne teema, kuidas võlglaste käest raha kätte saada – juriidilisi teemasid me ei ole varem kajastanud aga korraldajatele tundus, et teema on päevakajaline ning kuulajatele kasulik. Oma elulise ja filosoofilise maailmavaate avab meile Elmo Nüganen, kes kõneleb teemal „Elu, kui teater“; tema mõtisklused ja elutarkus avardavad kindlasti meie maailmapilti.

Konverentsipäev lõpeb diskussiooniga: „Eksport, kui Eesti toiduainetööstuse võimalus“, kus eksperdid arutlevad toiduainetööstuses toimuva üle ning pakuvad välja lahendusi, kuidas korraldada edukalt eksporti.

Viiendat korda annavad konverentsi korraldajad välja tiitli „Põllumajandussektori tippjuht 2017“. Autasu tuleb üle andma maaeluminister Tarmo Tamm.

Meie konverents on kindel koht, kus osalejatel on võimalus kohtuda oma äripartnerite, sõprade ja konkurentidega, et üheskoos arutleda meil ja maailmas toimuva üle.

Päeva lõpetame piduliku õhtusöögiga.

Programm

XII konverents “Põllumees kui tippjuht 2017”

Moderaator: Arnold Pastak, Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli direktor

09.30–10.00 Osalejate registreerimine, hommikukohv

10.00-10.30   Uued võimalused põllumajanduses

                         Tarmo Tamm, maaeluminister

10.30-10.35    Maaeluminister Tarmo Tamm autasustab ja kuulutab välja „Põllumajandussektori tippjuht 2017“

10.35-11.15     Majandus ja pangandus

                        Heiki Raadik, Swedbank Eesti, juhatuse liige, ettevõtete panganduse juht

11.15-12.00     Eksport ja siseturu vajadused SAK (Sigade Aafrika Katk) tingimustes

                        Anne Mere, HKScan Estonia, juhatuse esimees

12.00-13.00   Lõuna

13.00-13.45   Kui kaitstud on Eesti?

                       Indrek Sirel, Kaitseväe juhataja asetäitja, brigaadikindral

13.45-14.30   Kuidas võlgniku käest raha kätte saada?

Paul Varul, Advokaadibüroo VARUL, vanempartner

14.30-15.00  Kohvipaus

15.00-15.45   Elu, kui teater

Elmo Nüganen, Linnateatri peanäitejuht

15.45-16.45   Diskussioonipaneel: „Eksport, kui Eesti toiduainetööstuse võimalus“

Paneeli juht: Ülo Kivine, Saaremaa Piimatööstus, juhatuse esimees

Paneelis esinejad: Anne Mere, HKScan Estonia, juhatuse esimees; Jaanus Murakas, E-Piim Tootmine juhatuse esimees; Valdis Noppel, AS FARMI Piimatööstus tegevjuht; Mika Petri Vehmanen, Kohala Mõis

16.45-17.00  Kokkuvõte

17.00-19.00  Pidulik õhtusöök

  • Korraldajatel on õigus teha kavas muudatusi

Registreerimine

Oma osalemisest palume teatada Riho Kalale telefonil 51 33 703 või Meelis Koplile telefonil 55 444 20. Samuti saab registreerida ennast e-maili aadressil meelis.kopli@corpore.ee kuhu palume Teil saata oma nimi, ettevõtte nimi, firma juriidiline aadress, kontakttelefon ning e-maili aadress, kuhu Te soovite saada kinnitust konverentsil osalemise kohta.

Elektrooniline registreerimiskeskkond on avatud koduleheküljel: http://corpore.ee/event/konverents-pollumees-kui-tippjuht/

Kõigile konverentsile registreerijatele väljastab arve Corpore Konverentsid OÜ.

Osavõtutasu sisaldab: ühte konverentsipäeva, lõunasööki, kohvipause ja pidulikku õhtusööki.

Kirjaliku loobumise puhul tagastatakse 50% osavõtutasust. Osavõtumaksu ei tagastata, kui loobutakse peale 20.03.2017.