IX Riskijuhtimise Aastakonverents 2014

Üheksanda riskijuhtimise aastakonverentsi „Riskijuhtimine ristteel” peateemaks olid julgeolekuriskid. Konverentsil astusid üles ida ja lääne suunal töötavad ettevõtjad, julgeolekueksperdid, riigiasutuste juhid ja nii rahvusvaheliselt tunnustatud kui ka kohalikud tippspetsialistid. Ühtlasi anti ülevaade aasta alguses maailma majandusfoorumil Davosis esitletud aruandest „Globaalsed riskid 2014“.

Üheks konverentsi olulisemaks arutelupunktiks sai sel korral, milliseid täiendavaid riske, aga kas ka täiendavaid võimalusi, toob poliitiliselt ja majanduslikult muutuv Euroopa kaasa riikide, ettevõtete ning üksikisikute tasandil. Lisaks julgeolekuteemadele ja põhjalikule analüüsile Venemaal ja Euroopas toimuvat arutleti konverentsil ka riigi äriühingute valitsemise ja maksukogumise riskide teemadel, räägiti nii küberruumis valitsevatest ohtudest kui ka kommunikatsiooniga seonduvatest riskidest. Päeva lõpus toimus diskussioonipaneel Eesti ja Euroopa suurimate riskide teemal, kus Eesti tippjuhid andsid olukorrale oma hinnangu.

Aastakonverentsi avas Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler, konverentsil astusid ettekannetega üles Riigikontrolör Alar Karis, Maksu- ja Tolliameti peadirektori asetäitja Egon Veermäe, erukindral ja endine peaministri nõunik julgeoleku ning riigikaitse küsimustes Ants Laaneots, Swedbanki Balti panganduse juhtiv makroanalüütik Martins Kazaks, Oliver Wyman-i globaalse riskijuhtimise keskuse direktor Richard Smith-Bingham, Soome KPMG infoturbe teenuste osakonna juht Matti Järvinen, Edelman-i Euroopa ja SRÜ kriisikommunikatsiooni üksuse juht Duncan Gallagher, ACE Logistics Group AS nõukogu esimees Karli Lambot, endine minister/ majandusekspert Raivo Vare, Alexela Energia juht Marti Hääl, Baltika Group-i juhatuse esimees Meelis Milder ja julgeolekuekspert Eerik-Niiles Kross. Moderaatoriteks olid Swedbank AS krediidi- ja operatsiooniriski divisjoni direktor Rait Pallo ja Marsh Kindlustusmaakleri juhatuse esimees Mart Mere.

  • Toimumisaeg: 08.05.2014
  • Asukoht: Tallinn, Nordic Hotel Forumi konverentsikeskus
  • Korraldajad: Swedbank, Marsh Kindlustusmaakler, KPMG Baltics, Eesti Pank, Riigikontroll, Siseministeerium ja Corpore Konverentsid