IX Rahvusvaheline Merenduskonverents 2013

IX rahvusvahelisel merenduskonverentsil „Kas meri õitseb?“ võeti arutlusele nii Euroopa Liidu meretranspordi konkurentsivõime kui ka Eesti merenduspoliitika arengud. Päeva jooksul käsitlesid kõnelejad Eestist ja mujalt nii sadamate, keskkonnakaitse kui ka konkurentsiga seonduvaid põnevaid merendusteemasid ning juttu tuli ka Eesti merehariduse tulevikust.

Konverentsi eesmärk oli selgitada probleeme ja leida üheskoos teid, kuidas realiseerida Eesti merenduspoliitikat karmistuvate keskkonnakaitse ja konkurentsitingimustes – küsimused, mis on Eesti kui rannikuriigi majandusele tervikuna olulised.

Tänavuse merenduskonverentsi olulisemateks teemadeks olid Euroopa laevanduse võimalused versus globaalsed turud, konkurents Läänemerel, Läänemere reisilaevanduse tulevik ning merekeskkonna- ja ohutusega seotud probleemid. Päev lõppes diskussioonipaneeliga teemal „Millest saab alguse ühe mereriigi õitseng?”, kus valitsuses kinnitatud ja riigikogus arutatud riikliku arengukava „Eesti merenduspoliitika 2011-2020“ realiseerimise võimaluste üle arutlesid riigikogus esindatud erakondade esindajad.

Konverentsi tervitussõnad lausus riigikogu esimees Ene Ergma ning ürituse avas Eesti Laevaomanike Liidu president Toivo Ninnas. Avaettekandega astus üles Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas. Teiste hulgas esinesid ettekannetega Tallink Grupi juhatuse liige Peter Roose, Lappeenranna Tehnoloogiaülikooli professor Olli-Pekka Hilmola, Eesti Sadamate Liidu tegevdirektor Viktor Palmet, Soome Transpordiameti ohutusdirektor Matti Aaltonen, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juhataja Tarmo Ots ja DNV osakonnajuhataja Narve Mjos.

Merenduskonverentsist, millega tähistatakse ka septembris toimuvat maailma merepäeva (World Maritime Day), on saanud traditsioon, kus kohtuvad Eesti mere,- transpordi,- avaliku – ja akadeemilise sektori esindajad ning ettevõtjad, et üheskoos arutada aktuaalseid merendusteemalisi küsimusi, seada sihte ning pakkuda välja lahendusi, mis oleksid kasulikud nii Eesti majandusele kui ka ühiskonnale laiemalt. Rahvusvahelist merenduskonverentsi on Eestis korraldatud alates 2005. aastast ning selle aja jooksul on konverentsil osalenud üle 1000 eksperdi rohkem kui 10st riigist.

  • Toimumisaeg: 13.09.2013
  • Asukoht: Tallinn, Tallink SPA & Conference Hotelli konverentsikeskus
  • Korraldajad: Eesti Laevaomanike Liit, Eesti Mereakadeemia, Corpore Konverentsid